Stłuczesz to zaboli. Atrakcyjne przedmioty Sopockiego Domu Aukcyjnego

Wszędzie będą wyglądać dobrze. Zniosą nawet towarzystwo mebli z Ikei i zapachowych świeczek. Nie ma szans, żeby goście nie zwrócili na nie uwagi. Z oferty Sopockiego Domu Aukcyjnego wybraliśmy trzy przedmioty, które wzbogacą każde wnętrze.

Królewska Manufaktura Porcelany, Berlin, ok. 1900 roku. Para talerzy o średnicy 24,8 cm. Porcelana, malatury naszkliwne, złocenia. Lustra dekorowane wizerunkami kobiety, kołnierze ażurowe. Cena w SDA, 6000 zł.

Dzidziuś na ważce to nieco odjechany projekt z 1920 roku, ze słynnej wytwórni Rosenthala. Figurka ma 9,5 cm wysokości i kosztuje 1400 zł.

Najlepsze, na koniec. Świetna, polska szkoła projektowania. Figurka kuny autorstwa Hanny Orthwei, lata 60. XX wieku, wytwórnia - Chodzież. Do nabycia za 350 zł.

Prezentowane przedmioty pochodzą z gdańskiej filii SDA. Warto wybrać się nie tylko tam. W Sopocie SDA do 11 lipca prezentuje przedaukcyjną wystawę Prac na Papierze. Wśród zgromadzonych 154 rysunków, akwarel i grafik warto zwrócić uwagę m. in. na dwustronny Szkic Jacka Malczewskiego w cenie wywoławczej 900 zł. Emocje podczas licytacji czekają nas w sobotę,  11 lipca o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dawnej, Sopot, Boh. Monte Cassino 43.

eM

Tagi: