Podziemne muzeum mostów, punkty widokowe - są plany rewaloryzacji mostu w Tczewie

Starosta tczewski spotka się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, by rozpocząć debatę na temat uatrakcyjnienia mostów tczewskich. Wśród propozycji są: podziemne muzeum mostów, nowa stacja kolejowa, czy punkty widokowe w wieżyczkach.

Starostwo Powiatowe w Tczewie chce przygotować kompleksowy projekt przebudowy oraz koncepcję wykorzystania obiektu. Plany zakładają zarówno dalsze korzystanie z mostu pojazdom, jak i atrakcji turystycznej na skalę regionu. Koszta remontu sięgają ok. 140 mln zł. Trwa przeprojektowanie dwóch przęseł od strony Tczewa na charakterystyczną kratownicę Lentza. Pomysły na uatrakcyjnienie przejazdu przez most tczewski jest szansą do uzyskania tak wysokich środków finansowych. Zwiedzanie atrakcji zaplanowanych na moście ma umożliwić nowa stacja kolejowa - Tczew Most. Aktualnie trwają rozmowy z urzędem konserwatora zabytków na szczeblu centralnym.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: