SDA i licytacja Varsawiana - sztuka z Warszawą w tle

Sopocki Dom Aukcyjny ma również swój oddział w Warszawie. Przy ulicy Nowy Świat 54/56 już 28 stycznia o godzinie 19.00  odbędzie się aukcja Varsawiana, poświęcona dziełom sztuki z Warszawą w tle. 
 
Większość Polaków nie była nigdy w domu aukcyjnym lub na licytacji sztuki. Powszechne jest przekonanie, że dobry obraz kosztuje tyle co nowy samochód. Nie jest to jednak prawdą - dzieła sztuki nie są horrendalnie drogie, często też ich kupno traktowane jest jako inwestycja.
Nowa aukcja to prawdziwa gratka dla miłośników Warszawy i nie tylko. W ofercie są bowiem również niezwykłe elementy wyposażenia: filiżanki czy cukiernice. Ceny? Więcej niż przystępne!
 
Staloryt z 1840 roku przedstawiający Pałac Namiestnikowski w Warszawie ma cenę wywoławczą 200 złotych. 
 
Miedzioryt kolorowany akwarelą Fryderyk Krzysztof Dietricha z 1831 roku licytowany będzie od 400 złotych.
 
Dla miłośników prawdziwego luksusu - taca za 5000 złotych, lub zegar szafkowy stołowy z XVIII wieku, który będzie licytowany od 35 000 złotych. 
 
Można jednak znaleźć i komplet sztućców art-deco już od 700 złotych. To niewiele więcej niż kosztowałyby obecne... z tym, że te na aukcji są wyjątkowe i pochodzą z 1936 roku. 
Całą kolekcję 148 przedmiotów wystawionych na aukcję znajdziemy: TUTAJ
Nieobecni na aukcji mogą też zamówić licytację do odpowiedniej kwoty przez samych marszandów. 
pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: