W Pieckach-Migowie odtworzą park z XVIII wieku

Podczas spotkania z przedstawicielami Rady Dzielnicy Piecki-Migowo, mieszkańcami i urzędnikami z gdańskiego magistratu ustalono, że właściciel działki u zbiegu ulic Bulońskiej i Myśliwskiej na Pieckach-Migowie odtworzy założenia układu parkowego z XVIII wieku.

Parki Migowski i Oliwski to jedyne zachowane w Gdańsku parki barokowe. Od lat to miejsce niszczeje na ich oczach. Firma Inpro, która jest obecnie właścicielem działki o powierzchni 2,2 hektara, planuje postawić w tym miejscu sześć domów mieszkalnych, liczących od czterech do sześciu kondygnacji (w sumie około 200 mieszkań), oraz dwukondygnacyjny budynek usługowy z restauracją na parterze.

Prezes Inpro Piotr Stefaniak poinformował, że na obszarze 1,4 ha urządzony zostanie park, jest również kilka koncepcji na punkt usługowy, który by nawiązywał do dawnego pałacyku. Jest również propozycja by na parterze działała restauracja w stylu międzywojennym.

Park będzie ogólnodostępny, jednak po jego rewaloryzacji, miasto będzie musiało przejąć i pielęgnować park. W Parku Migowskim rosną drzewa liczące ponad 150 lat. Planowane są nowe nasadzenia drzew i krzewów. Pojawi się też oświetlenie, dzięki czemu nawet po zmroku będzie to bezpieczne miejsce rekreacji. Wjazd na nowe osiedle i do parku zostałoby jedno - od strony ul. Myśliwskiej. Najprawdopodobniej również skrzyżowanie Bulońskiej z Myśliwską zostanie zmodernizowane, w pobliżu będzie budowana też tzw. Nowa Bulońska. Inwestycja mogłaby się rozpocząć wiosną 2017 r. Jej realizacja potrwa około 2-2,5 roku.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: