Druga edycja historii najnowszej na płotnie

Sopocki Dom Aukcyjny po dużym sukcesie 1. Aukcji Sztuki XXI wieku przygotowywał kolejną edycję tego wydarzenia. Dostępny jest już katalog następnej licytacji z tej serii. Oferta jest owocem wielomiesięcznej pracy, której głównym celem, było zebranie i wyeksponowanie w jednym miejscu dzieł najciekawszych i najbardziej aktywnych artystów polskiej sztuki współczesnej.

Aukcje Sztuki XXI wieku w Sopockim Domu Aukcyjnym odbywają się cyklicznie, co kwartał. Większe odstępy czasowe między poszczególnymi wydarzeniami pozwolą na dokładne wyselekcjonowanie najciekawszych prac i tym samym przygotowywanie najlepszych ofert aukcyjnych. Wśród zaprezentowanych prac o tak odmiennej i zróżnicowanej stylistyce z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.

Podobnie jak w wypadku poprzedniej oferty aukcyjnej, również tym razem głównym celem jest zaprezentowanie najbardziej reprezentatywnych i najbardziej aktywnych artystów polskiej sztuki współczesnej. Artyści wywodzą się z różnych ośrodków artystycznych, pomimo tego, każda z tych 51 osób tworzy w pewnej konkretnej stylistyce i wyróżnia ich własny, ciężko wypracowany, charakterystyczny styl. Zdobywają nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach artystycznych; wystawiają swoje prace na polskich i zagranicznych wystawach. Są też dobrze rozpoznawalni na rodzimym rynku sztuki (a czasem również poza nim).

 

Stanisław Tomalak, Wojna polsko-polska z cyklu "Wojna totalna", 2015/16, poz. kat. 46, cena wywoławcza: 1500 zł

Na kartach nowego katalogu można obejrzeć wszystkie oferowane prace oraz uzyskać szereg szczegółowych informacji o nich oraz o wystawiających je artystach, ich dotychczasowej ścieżce artystycznej, dokonaniach, czy inspiracjach. Także w wypadku tej licytacji przyjęta została wspólna cena wywoławcza dla każdej z pracy w wysokości 1500 zł.

Katalog Wystawy

Aukcja Sztuki XXI wieku

12 marca, godz. 17:00

Wystawa przedaukcyjna:

27 lutego - 12 marca 2015

Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie

Ul. Boh. Monte Cassino 43, 81-768 Sopot

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: