Aukcja Varia – tu każdy coś znajdzie coś dla siebie

Obrazy Mariana Mokwy, niezwykle urokliwe Sopocki Dom Aukcyjny Zaprasza do swojego gdańskiego salonu, położonego przy ulicy Długiej 2/3 na kolejną kolekcjonerską Aukcję Varia, która odbędzie się 2 lipca 2016

 

Na licytację trafiło tym razem aż 300 przedmiotów. Wśród nich wielkie i niezwykle bogato zdobione lustra. Jest też XIX wieczny mikroskop (500 zł) i maszynka do golenia z okresu II Wojny Światowej (150 zł). Sensacją jest na pewno zabytkowa torebka ze skóry aligatora.

 

 

Amatorzy nietypowych przedmiotów codziennego użytku mogą kupić sobie któryś z XIX wiecznych kabaretów do przypraw (od 150 zł), albo świeczników. Na aukcji pojawiło się też kilkadziesiąt pozycji kryjących klasyczną i zabytkową biżuterię.

Tradycyjnie dla Sopockiego Domu Aukcyjnego, i tym razem nie zabrakło malarstwa. Katalog otwierają trzy prace Mariana Mokwy – Pejzaż z fiordem, Żuraw i Pejzaż z kościołem, w cenach po 5000 – 6000 złotych

 

 

- Czerwcowa Aukcja Varia to kolejne przedsięwzięcie skierowane do bardzo szerokiego grona osób interesujących się kolekcjonerstwem, lub po prostu lubiących antyki. Pod takim kątem dobieraliśmy między innymi obrazy. Ceny wywołań dzieł sztuki to w większości około 1000 złotych – mówi Jacek Kucharski z Sopockiego Domu Aukcyjnego – W przypadku innych przedmiotów to nieco ponad 100 złotych.

Wszystkie wystawione przedmioty można już oglądać w gdańskiej siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego

(red)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/12097-aukcja-varia-tu-kazdy-cos-znajdzie-cos-dla-siebie