Jako i Kokosz na sopockim Grodzisku

W sobotę, 16 lipca na sopockim Grodzisku obchodzić będziemy kolejne urodziny sławnego rysownika, Janusza Christy Z tej okazji sopocki oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku po raz kolejny gościć będzie średniowiecznych wojów Kajka i Kokosza. Przygotowano moc atrakcji dla dzieci i ich rodziców 
 
Podczas imprezy plenerowej przewidziano m.in.:
- warsztaty rysowania komiksu,
- konkurs wiedzy o Kajko i Kokoszu,
- turniej łuczniczy o garnek Lubawy,
- bitwę komiksową,
- ognisko,
- wystawę prac Janusza Christy
 
Wystawa „Na plasterki!!! - czyli Janusz Christa dla zaawansowanych” przygotowana została przez twórców bloga "Na plasterki!!!" (na-plasterki.blogspot.com). Oprowadzać po niej będą Radek Gieremek i Paulina Christa, którzy są wielkimi znawcami i pasjonatami twórczości artysty z Sopotu.
Wystawa w ciekawy i żartobliwy sposób prezentuje twórczość Janusza Christy, w tym historię Jego najbardziej znanego komiksu o przygodach słowiańskich wojów Kajka i Kokosza. Na ekspozycji będzie można zobaczyć ponad 100 szkiców, rysunków i plansz komiksowych udostępnionych przez wnuczkę artysty - Paulinę Christę, a także unikalne rarytasy kolekcjonerskie. Rzeczywistość wczesnośredniowieczną przedstawioną w komiksie będzie można po raz kolejny skonfrontować z prawdziwymi eksponatami prezentowanymi na wystawie stałej Skansenu Archeologicznego.
 
Zapraszamy na Grodzisko 16 lipca (sobota) 2016, godz. 12.00-17.00.
Grodzisko w Sopocie, ul. Haffnera 63
Wstęp wolny
(red) for: mag
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: