Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska

Cykl koncertów kameralnych „Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska" wpisał się już na stałe w letnią ofertę miasta. Od 26 lipca do 13 sierpnia 2016 r. turyści odwiedzający Trójmiasto, jak i jego mieszkańcy, będą mogli ponownie posłuchać muzyki nie tylko klasycznej w zabytkowych wnętrzach grodu nad Motławą. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
 
Podczas kilkunastu koncertów kameralnych muzycy związani z Polską Filharmonią Bałtycką wykonają utwory klasyków, sięgną do muzyki współczesnej, a także przypomną słuchaczom znane tematy muzyki filmowej. Instrumenty smyczkowe, dęte, strunowe i inne zabrzmią we wnętrzach kościołów, m.in. św. Barbary czy św. Jakuba, w Domu Uphagena, Narodowym Muzeum Morskim i w Ratuszu Staromiejskim.
 
Każda z tych lokalizacji ma swoją wyjątkową, wielowiekową historię. Podczas koncertów opowie o nich gdański przewodnik Aleksander Masłowski. Prowadzone przez niego prelekcje będą okazją do poznania tajemnic, które kryją miejskie wnętrza. Będzie to więc połączenie przyjemności płynącej ze słuchania urokliwej muzyki z pożytecznym pozyskiwaniem wiedzy.
 
Harmonogram Muzyki w Zabytkach Starego Gdańska:
 
26 lipca, godz. 19.00 – Kościół św. Barbary
28 lipca, godz. 19.00 – Kościół Zielonoświątkowy
29 lipca, godz.  19.00  – Kościół Bożego Ciała
30 lipca, godz. 19.00  – Kościół św. Jakuba
2 sierpnia , godz.  19.00 – Narodowe Muzeum Morskie
3 sierpnia, godz. 19.00  – Dom Uphagena
4 sierpnia, godz.  19.00  – Sala Kameralna PFB
9 sierpnia, godz.  19.00  – Kościół św. Józefa
10 sierpnia, godz. 19.30 – Kościół św. Elżbiety
11 sierpnia, godz.  19.00 – Sala mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
12 sierpnia, godz. 19.30 – Kościół św. Brygidy
13 sierpnia, godz.  19.00 – Kościół św. Katarzyny
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: