Sołdek w sali BHP

Od 14 sierpnia w historycznym budynku sali BHP w Gdańsku zwiedzać będzie można wystawę  "Stocznia Solidarność". Znajdą się na niej fotogramy, zdjęcia, dioramy z czasów strajków sierpniowych oraz modele statków pochodzące także ze zbiorów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
 
- Wśród eksponatów, które można oglądać na wystawie w Sali BHP znajdują się zabytki ze zbiorów Działu Historii Budownictwa Okrętowego, np. model statku „Sołdek” – pierwszego pełnomorskiego statku zbudowanego w Stoczni Gdańskiej po II wojnie światowej, a także model drobnicowca typu B-54. Udostępniliśmy również narzędzia wykorzystywane do budowy statków, takie jak młotek spawalniczy, bijak czy nit stoczniowy – opowiada Brygida Sonnack z Działu Inwentarzy NMM.
 
Autorem scenariusza wystawy „Stocznia Solidarność” jest Marek Twardowski, kustosz statku-muzeum „Dar Pomorze”. Aranżację plastyczną opracował Marcin Matuszek. Natomiast wykonawcą jest warszawska grupa Reko.
Otwarcie wystawy zaplanowano na 14 sierpnia. Wystawę będzie można zwiedzać bezpłatnie.
fot. wikimedia commons CC 2.0

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: