Stwórz komiks inspirowany życiem lub twórczością Hansa Memlinga

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku ogłasza ogólnopolski konkurs na album komiksowy. Nagrodą jest 8000 zł dla najlepszej pracy, w tym 4000 zł za rysunek i 4000 zł za scenariusz w ramach jednego zgłoszenia. Do konkursu może przystąpić każdy, bez względu na wiek. Termin nadsyłania prac upływa 20 listopada 2016 r.

Celem konkursu jest propagowanie życia i twórczości Hansa Memlinga, jednego z najwybitniejszych malarzy wczesnego renesansu.

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie twórcy 48-stronicowego albumu komiksowego poświęconego życiu lub osiągnięciom Hansa Memlinga. Prace konkursowe mogą opierać się na biografii lub dokonaniach malarza, przedstawiać fakty lub alternatywne ujęcie historii z udziałem Memlinga.Prace zgłoszone do konkursu powinny zawierać zarys scenariusza i 4 przykładowe plansze albumu w formacie A4.

Zgłoszenia można dokonać przesyłając pocztową lub dostarczając osobiście wydruk w jednym egzemplarzu wraz z wersją elektroniczną pod adres:

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Targ Rakowy 5/6

80-806 Gdańsk

z dopiskiem: Komiks Hans Memling

Termin nadsyłania prac upływa 20 listopada 2016 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 grudnia 2016 r.

Regulamin konkursu.

Oświadczenie uczestnika konkursu.

Pytania w sprawie konkursu można kierować do Działu Promocji Literatury WiMBP w Gdańsku, tel. 58 301 07 22, e-mail: promocja@wbpg.org.pl.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: