500 lat po śmierci Boscha…

Jeden z najbardziej tajemniczych artystów w dziejach sztuki, nazywany „malarzem diabłów", posądzony przez potomnych o herezję, żyjący na przełomie dwóch epok: średniowiecza i renesansu – Hieronim Bosch – będzie bohaterem najnowszej wystawy w tczewskiej Fabryce Sztuk. Prezentacja „Hieronim Bosch. 500. rocznica śmierci" potrwa od 3 do 30 listopada 2016 r.

Na wystawę o życiu i twórczości artysty składają się kopie wybranych dzieł Boscha. Są to zarówno obrazy o wymowie religijnej, jak również wyobrażenia świeckie o charakterze moralizatorskim. W Fabryce Sztuk będzie można zobaczyć m.in. tryptyki: „Kuszenie św. Antoniego", „Wóz z Sianem", „Sąd Ostateczny". Autorem prac jest Henryk Kudzio – artysta-plastyk, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalizacja grafika artystyczna), przez wiele lat zajmujący się grafiką użytkową i artystyczną, realizujący niegdyś zamówienia m.in. dla Krajowej Agencji Wydawniczej, laureat wielu nagród i wyróżnień, którego prace znajdują się w Polsce i w zagranicznych kolakcjach.


Wernisaż odbędzie się 3 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15 w Tczewie. Wstęp wolny.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: