O Zaolziu i nie tylko w ECS

Gościem wieczoru  w ECS będzie Michał Przeperski, historyk, autor książki Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku. 

Polacy i Czesi – co łączy, a co dzieli te sąsiednie narody? O burzliwych konfliktach i wspólnych planach, o wzajemnej rywalizacji i walce przeciwko tym samym wrogom opowie Michał Przeperski, autor książki Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

Michał Przeperski | pracownik IPN w Warszawie, doktorant w Instytucie Historii PAN, absolwent studiów historycznych i prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim oraz historii Central European University w Budapeszcie. Laureat wyróżnienia w Konkursie na Najlepszy Debiut Historyczny Roku im. Władysława Pobóg-Malinowskiego. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książki Gorące lata trzydzieste. Wydarzenia, które wstrząsnęły Rzeczpospolitą.
 
termin | 7 listopada, poniedziałek, godz. 18
miejsce | ECS, biblioteka
wstęp | wolny
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: