O bogactwie XVII-wiecznego Gdańska w bibliotece

W jaki sposób zarabiano pieniądze? Jakie przywileje mieli najbogatsi gdańszczanie, a jakie bankruci? O roli pieniędzy w Gdańsku będzie można się dowiedzieć podczas spotkania pt. Rzecz o bogactwie/The corners of Old Gdańsk – About the Welth. Odbędzie się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Jagiellońskiej 8 w piątek, 25 listopada 2016 r.
 
W bibliotece zostanie poruszona kwestia wpływu gdańskiego pieniądza na rozwój gospodarki Polskiej i o handlu zagranicznego w XVII w.
 
W XVII w. bogaty Gdańsk liczył 70 tys. mieszkańców i był najludniejszym miastem Rzeczypospolitej oraz jednym z najludniejszych w Europie. Przypływały do niego statki z Holandii, Francji, Rzeszy i Anglii, a nawet z włoskich miast. Przez Gdańsk Rzeczpospolita eksportowała zboże i drewno, a sprowadzała narzędzia, broń i dobra luksusowe – tkaniny i towary kolonialne. 
 
Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Zakamarki historii Gdańska. Bedzie tłumaczone na język angielski tylko w obecności obcokrajowców, którzy nie mówią po polsku. 
 
Rzecz o bogactwie/The corners of Old Gdańsk – About the Welth
 
25 listopada 2016 r., piątek, godz. 18.00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna – filia nr 9
ul. Jagiellońska 8
Gdańsk
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: