Nowy Rocznik Gdyński

Towarzystwo Miłośników Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni serdecznie zapraszają na promocję 28 Rocznika Gdyńskiego. Promocja odbędzie się 9 grudnia br. w siedzibie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przy ulicy Zawiszy Czarnego 1 B, w audytorium o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

W 28. Roczniku Gdyńskim, który zaprezentuje się Państwu w nowej  szacie graficznej, znajdą się tradycyjnie opracowania, materiały, noty, recenzje. Na stronach Rocznika znajdą Państwo ciekawe artykuły. Dzieje herbu Gdyni przedstawiają Beata Możejko i Błażej Śliwiński, Tomasz Miegoń przybliżył dzieje jednego z ciekawszych zabytków, jakim jest kuter pościgowy Straży Granicznej w artykule ORP „Batory” - jeden najcenniejszych obiektów znajdujących się w Muzeum Marynarki Wojennej.

 Kamila Szmytkowska promuje Gdyńskie Centrum Filmowe jako przykład nowoczesnej przestrzeni publicznej w mieście, a Krzysztof Chalimoniuk recenzuje książkę Huberta Jando ORP „Orzeł”. Historia i hipotezy jego zatonięcia. Miłośnicy Gdyni i Oksywia znajdą też kilka opracowań poświęconych tej dzielnicy.  Rocznik Gdyński ukazuje się od 1977 r. w Gdyni, jego wydawcą jest Towarzystwo Miłośników Gdyni. Publikowane są w nim artykuły naukowe, recenzje, materiały dotyczące historii Gdyni.  Archiwalne numery Rocznika dostępne są w siedzibie TMG oraz w bibliotekach gdyńskich.

(RED) Muzeum Marynarki Wojennej

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: