Poznaj mapy dawnego Słupska i okolic

Jesteś miłośnikiem historii? Chcesz zobaczyć jak przed wiekami wyglądał Słupsk i region słupski? Koniecznie przyjdź do Herbaciarni w Spichlerzu Richtera na nową wystawę czasową pt. „Plany Słupska i mapy regionu słupskiego XVIII-XX wiek" ze zbiorów kartograficznych Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 13 grudnia 2016 r. Ekspozycja będzie czynna do niedzieli, 12 lutego 2017 r.

Ze względów bezpieczeństwa na wystawie zaprezentowane zostaną 22 kopie starych, rękopiśmiennych planów miasta Słupska i map regionu słupskiego, które znajdują się w archiwum muzeum. Te unikatowe plany są ciekawe nie tylko ze względu na materiał informacyjny, który zawierają, ale również, ze względu na ich wykonanie i niezwykle atrakcyjną formę graficzną i okres powstania przypadający na XVIII-XX w. Stanowią dokumentację historyczną tego, jak na przestrzeni wieków zmieniało się miasto i regon słupski.

Zbiory kartograficzne słupskiego muzeum tworzą kolekcję liczącą 251 jednostek inwentarzowych. W skład zbiorów kartograficznych, oprócz planów Słupska i regionu słupskiego, wchodzą głównie mapy Pomorza, ale także Polski oraz atlasy. Najliczniej reprezentowane są mapy z XVIII i XIX w. W zbiorze znaleźć można mapy tematyczne, plany miast, bitew i obiektów.

Wystawa pt. „Plany Słupska i mapy regionu słupskiego XVIII-XX wiek"

  • 13 grudnia 2016 r., wtorek, godz. 12.00 – wernisaż
  • wystawa czynna do 12 lutego 2017 r.
  • Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera
  • rynek Rybacki 1
  • Słupsk
  • wstęp – wolny

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: