Bożonarodzeniowy jarmark w Swołowie

Szopka bożonarodzeniowa, potrawy na stół świąteczny, smakołyki kół gospodyń wiejskich, pokazy wypieku pierników, zagroda z żywymi zwierzętami, warsztaty ozdób choinkowych i czy konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników jarmarku bożonarodzeniowego. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.

W programie  m.in. targ rękodzieła ludowego i prezentów, pokazy wypieku pierników. Chętni będą mogli skosztować bigos, potrawy i wypieki z regionu, rozgrzać się grzańcem z goździkami, a także kupić dobre ryby, wędliny, pierogi z kapustą, nalewki i miody czy swojski chleb na świąteczny stół.

W budynku nowej stodoły muzealnej organizowane będą warsztaty ozdób świątecznych, pokazy na stół wigilijny z dwunastoma potrawami  przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Można będzie podziwiać piękną szopkę bożonarodzeniową z siana wykonaną przez mieszkańców Wiklina pod okiem artysty Andrzeja Wrzecionko oraz odbędzie się pokaz wypieku piernika.
Ponad to odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na anioła bożonarodzeniowego, rękodzielnicy pomorscy wystawią na sprzedaż swoje dzieła: świąteczne ozdoby, stroiki, wigilijne anioły, suszone zioła, ceramikę, ręcznie wykonane prezenty. 

W zagrodzie nr 8 Albrechta biegać będą żywe zwierzęta, a w Gospodzie Pod Wesołym Pomorzaninem, jak co roku, będzie można złożyć zamówienie na świeżą rybę, potrawy wigilijne, ciasta i szopki piernikowe.


Jarmark bożonarodzeniowy w Swołowie

  • 18 grudnia 2016 r., niedziela, godz. 10.00-16.00
  • Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
  • Swołowo 8
  • wstęp – 6 zł

Zobacz: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: