„Obrona Westerplatte 1939”

Na rynku księgarskim debiutuje właśnie „Obrona Westerplatte 1939” Mariusza Wójtowicza Podhorskiego, będąca zwięzłym, 60 stronicowym skryptem, przedstawiającym najnowszy stan badań na temat obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej w 1939 roku

Praca zawiera 57 nieznanych dotąd w większości ilustracji i osiem map, opartych na planie składnicy z 1934 roku. Ważnym elementem publikacji jest oparcie jej na wspomnieniach i relacjach, ukazujących siedem dni obrony przez pryzmat obu walczących stron.

Niewielka objętość to celowy zamysł autora, aby zachęcić osoby nie interesujące się dotąd Wojskową Składnicą Tranzytową, do poznania tego miejsca.

- Zależy mi na tym, aby zarażać historią Westerplatte młodzież i osoby które zaczynają dopiero przygodę z historią. Tak także było przypadku komiksu. „Westerplatte Załoga Śmierci”. Książkę wydało wydawnictwo Polonia Militaris, we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

(red) fot. Wydawnictwo Historyczna

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: