Kamień Pomorski – Wyprawa Śladami Gryfitów

Muzealnicy i entuzjaści historii zapraszają do Kamienia Pomorskiego na wyprawę Szlakiem Gryfitów, która odbędzie się w sobotę,  14. stycznia 2017 roku.

W programie:
1.Golczewo - dawna warowna rezydencja biskupów kamieńskich. Pierwsza wzmianka , to rok 1304, biskup kamieński Henryk Wachlolz kupił "castrum et villa Gulzow" od rycerzy o nazwisku Smeling i Wedelstedt.
2.Kamień Pomorski, Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej - " Historia 3.Kamienia Pomorskiego, zabytki, ludzie" - dyrektor MHZK, p. Grzegorz Kurka, prelekcja.
4.Prelekcja p. Joanny Kościelnej: "Małżeństwa Anny i Ernesta, losy Anny i syna po śmierci Ernesta Croy'a w 1620" "Anna na Pomorzu, wykształcenie Ernesta Bogusława" " Ernest Bogusław von Croy, jako biskup kamieński, właściciel m.in. Golczewa oraz jego troska o dziedzictwo i pamięć o Gryfitach.
5.Spacer po Kamieniu Pomorskim- zwiedzanie w towarzystwie p.Grzegorza Kurki - zobaczymy m.in. konkatedra św. Jana Chrzciciela, Pałac Biskupi, Dom Dziekana- XVIII dworek, w którym mieszkał Ewald von Kleist, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rynek, ratusz, pozostałości murów.
6.Zwiedzanie Muzeum Kamieni (zwiedzanie płatne-10,00 pln za osobę)
7.Zwiedzanie Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
8.Zwiedzanie Katedry pw. Jana Chrzciciela- dyrektor MHZK p.Grzegorz Kurka
9.Kapitularz , Wirydarz, Skarbiec - zwiedzanie
10.Koncert organowy w katedrze pw. Jana Chrzciciela- około pół godziny.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy do dnia 10.01.2017.

Koszt wpisowego 50,oo za osobę. (w kwocie uwzględniona jest opłata za zwiedzanie Wirydarza i Skarbca oraz koszt koncertu organowego).
Koszty dodatkowe- zwiedzanie Muzeum Kamieni; 10,oo pln za osobę dorosłą -bilet grupowy. Muzeum posiada bilety ulgowe dla emerytów, dzieci i studentów.
6 miejsc nieodpłatnych dla dzieci lub młodzieży uczącej się - obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej Informacji:  Ela Pokidańska tel. 530 627 593 Wyprawę organizuje  Fundacja Ścieżkami Pomorza.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: