Sądowe mordy na Niezłomnych

Zbliża się Dzień Żołnierzy Wyklętych. O ich tragicznym losie i prześladowaniach, zgotowanym przez stalinowski reżim, usłyszymy podczas wykładu pani Joanny Jarzęckiej-Stąporek oraz panów Piotra Kalki i Mariusza Kocińskiego ze Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich Oddział w Gdańsku. Autorzy wystąpienia przedstawią wyniki prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych w Łodziskach pod Ostrołęką i Zgórsku pod Kielcami, w wyniku których odnaleziono szczątki 13 ofiar, z których do tej pory zidentyfikowano 9 osób. Ponadto zostanie przedstawiona problematyka metodyki archeologicznej, która jest niezbędna podczas prowadzenia takich prac. Zaprasza Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

Wykład: 

Bohaterowie bez imion, bohaterowie bez grobów – archeologia mordów sądowych czasu stalinizmu na przykładzie prac prowadzonych przez Fundację Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

foto. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Termin: 28 lutego 2017 (wtorek), godz. 13.00

Miejsce: Sala odczytowa Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, ul. Mariacka 25/26, Gdańsk

(Red.) Karoll

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: