Targi Rekonstrukcji Historycznej na Zamku w Malborku

Malborskie Targi Rekonstrukcji Historycznej w zupełnie nowej odsłonie! Od teraz wiosenne spotkanie na Zamku to aż trzy dni. Rozpoczęcie już w piątek, 21 kwietnia.

Pierwszy dzień będzie zamknięty dla zwiedzających, z szczególnym akcentem na uczestników. Sobota i niedziela to już dni otwarte dla zwiedzających.

Targi skierowane są w pierwszej kolejności do społeczności rekonstruktorów szeroko pojętego średniowiecza, są okazją do przedsezonowych zakupów strojów, wyposażenia obozowego, szansa na spotkanie z rzemieślnikami, jednak ich największa wartość to przestrzeń integracji i współpracy, wymiany wiedzy i poglądów, dla środowiska rekonstruktorów oraz branż związanych z historią i szeroko pojętym dziedzictwem kulturowym.

Jak piszą organizatorzy: To wydarzenie tworzycie Wy, dlatego wsłuchujemy się w wszelkie pomysły i uwagi. Zachęcamy serdecznie do podejmowania wszelkich inicjatyw. 
Chcesz poprowadzić warsztaty, podzielić się wiedzą, poprowadzić prezentację lub wykład? A może grasz na ciekawym instrumencie historycznym – scena główna jest otwarta.
Targi to również przestrzeń dla prezentowania oferty ośrodków muzealnych, branży turystycznej (szczególnie turystyki historycznej i kulturowej), jak również firm specjalistycznych z obszaru ochrony zabytków i archeologii.

Do udziału w imprezie w charakterze wystawcy zapraszamyszczególnie:
- grup rekonstrukcji historycznej odtwarzających okres szeroko pojętego średniowiecza. 
- rzemieślników wytwarzających rękodzieło dawnymi technikami, oraz producentów ekologicznej żywności 
- jednostki muzealne i paramuzealne (skanseny, parki historyczne) oraz administratorów obiektów zabytkowych 
- samorządy, organizacje pozarządowe i instytucje kultury, firmy komercyjne, organizujące inscenizacje historyczne i wydarzenia rekonstrukcyjne lub korzystające z oferty odtwórców.
- pracowni konserwatorskie i archeologiczne 

Organizatorzy:
Fundacja Fibula
Muzeum Zamkowe w Malborku
przy wsparciu Urzędu Miasta Malborka

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: