Polscy juniorzy z medalami na mistrzostwach rycerzy

Od 11 do 13 marca na Białorusi trwały zawody HMB w sportowych walkach rycerskich juniorów. To największa impreza tego typu na świecie. Polacy wrócili z Mińska z 6 medalami.

Kadra Juniorów Reprezentacji Polski zdobyła 4 medale indywidualne. Piotr Murawski i Marcin Noras z Orzesza zdobyli wicemistrzostwa w walkach mężczyzn a Wiktoria Oleś i Weronika Wycisło z Orzesza brązowe medale. Reprezentacja Polski zdobyła również trzecie miejsce w walkach 5vs5 16-17 latków. Do puli „wpadł” brąz w walkach grupowych kobiet, gdzie startowały Oleś i Wycisło. Walki odbywały się na broń miękką, ale sama technika jest taka sama jak w sporcie seniorskim.

Dorobek medalowy napawa optymizmem na następne lata – seniorska drużyna od lat jest w światowej czołówce. Na mistrzostwach federacji IMCF w Malborku Rycerska Kadra Polski sięgnęła po 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na świecie lepsi od Polaków są tylko Rosjanie i Ukraińcy. Dzięki szkoleniu młodzieży może to się jednak niedługo zmienić, gdyż i tutaj nasi zawodnicy znajdują się w światowym topie.