Wiec poparcia dla Kustosza Kuźni Wodnej - Dariusza Wilka

W sobotę, w samo południe odbył się wiec poparcia dla wieloletniego kustosza Muzeum Techniki - mieszczącego się w zabytkowej Kużni Wodnej w Gdańsku. Sama Kużnia na czas prac remontowych jest zamknięta, natomiast parking przy niej zlokalizowany od dawien dawna służy jako miejsce spotkań m.in. fanów klasycznej motoryzacji. Dariusz Wilk nie przyjął oferty pracy od Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Przed kuźnią miłośnicy i pasjonaci związani z zabytkiem zorganizowali akcje poparcia dla byłego kustosza. Kustosz obiektu Dariusz Wilk od lat zabiegał o dotacje na rzecz Kuźni od Muzeum Techniki w Warszawie - niestety bez większego powodzenia - i obiekt powoli niszczał. W końcu obiekt na początku roku został przejęty przez władze Gdańska. To wtedy odebrano klucze od kustosza Kuźni. Obecnie już nie Muzeum Techniki w Warszawie, ale Muzeum Historyczne Miasta Gdańska ma opiekować się Kuźnią Wodną w Oliwie.

red. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: