Kto gdzie i dlaczego - nareszcie nowa historia turystyki

26 kwietnia w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się promocja bardzo ważnej książki. Historia Turystyki – Polska i świat to pierwsze od lat syntetyczne i kompleksowe opracowanie tego niezwykle ważnego i ciekawego zagadnienia. Autorem książki jest znany trójmiejski profesor, Tadeusz Stegner
 
Autor w swej książce przedstawia dzieje tych, co wędrowali z „ciekawości i braku zajęcia” począwszy od narodzin pierwotnej turystyki w czasach starożytnych do upadku sytemu komunistycznego w Europie na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w. Twórca tej pracy jest historykiem i przez pryzmat tej dziedziny nauki patrzy na dzieje wypoczynku, snuje zatem opowieść, która dotyczy różnych rodzajów turystyki - nie tylko wypoczynkowej czy zdrowotnej, ale także wiejskiej, pielgrzymkowej, gastronomicznej, kulturowej czy militarnej. Poruszane są kwestie związane z uwarunkowaniami prawno-politycznymi rozwoju turystyki, ze zmianami w sposobie podróżowania i tworzenia się infrastruktury turystycznej (jak hotele, sanatoria, biura podróży, przewodniki), a także z przemianami obyczajowymi towarzyszącymi wyjazdom.
 
 
„Historia turystyki. Polska i świat”
 26 kwietnia 2017 r. godz. 18:00
Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1B
 wstęp wolny
 
(Red.) BG, fot. Uniwersystet Warszawski i Muzeum Marynarki Wojennej
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: