Muzeum wybuduje windę w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska podpisało 27.04.2017 r. umowę na budowę windy w Ratuszu Głównego Miasta. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków celowych Gminy Miasta Gdańska oraz Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. 30% wartości projektu zostanie dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prace mają potrwać do końca 2017 r.

„To 2 etap prac nad przeobrażeniem zabytkowego budynku w kierunku jego pełnego otwarcia dla osób niepełnosprawnych i ułatwienia zwiedzania obiektu turystom. Na obecnym etapie nie podajemy więcej informacji. Inwestycja wymaga przeprowadzenia przetargu.” – mówi Waldemar Ossowski, Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Wiadomo, że włodarze Muzeum planują jeszcze trzeci, ostatni etap prac.

„Aby winda spełniała swoją funkcję musimy połączyć ją z dziedzińcem wewnętrznym od strony ulicy Długiej. W ten sposób udrażniamy wnętrza Ratusza i zmodyfikujemy dotychczasowe ścieżki zwiedzania. W sierpniu 2017 r. wypracujemy nową koncepcję wystawy stałej, która będzie dotyczyć dziejów Ratusza i obejmie niemalże cały budynek Ratusza. W 2018 r. obiekt i jego narracja o historii tego miejsca zmienią się nie do poznania. Odkryjemy dla Państwa na nowo bogactwo i tożsamość historycznego serca miasta.” – mówi Ossowski.

mat. / zdj. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: