Pokaz kucia BEZ pokazu - czyli akcja miłośników Kuźni Wodnej

Kuźnia Wodna będzie zamknięta jeszcze dwa lata. Z planem zamknięcia obiektu, przez miasto Gdańsk i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, do ukończenia remontu nie zgadza się dawny kustosz oraz społecznicy i lokalni politycy, działający  przy zabytku. Według nich koszt ochrony zamkniętego obiektu jest  wyższy od otwarcia na dotychczasowych zasadach. W ramach protestu organizują imprezę na parkingu pod Kuźnią. 

Na wydarzeniu na facebooku piszą: "Zapraszamy na drugą imprezę POD Kuźnią Wodną. Myślę, że ostatnie nasze spotkanie Kuźnia bez Darka jest jak święta bez Kevina było udane. Przede wszystkim o czym nie można zapomnieć Darkowi było miło. Teraz wie na kogo może liczyć i widzi jakie ma wsparcie w nas! 

My działamy dalej. Petycja, która przez wielu była podpisana lada dzień będzie wysłana nawet do Pana Boga. Czy przyniesie to jakiś rezultat? Nie wiem, ale kto zabroni nam działać !!!
Więc już bez przynudzania :) Do zobaczenia w maju."

Impreza odbywa się 13 maja. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: