Pirat Daniel wypływa na Motławę

Aktor i miłośnik Gdańska Daniel Saulski wystepuje pod pseudonimem Pirat Daniel z Motławy. Mimo końca sezonu wciąż będzie aktywny w Gdańsku. Już dzisiaj rozpoczyna sezon właśnie na rzece przepływającej przez centrum miasta. 

Od godziny 16 na Długim Pobrzeżu można wypatrywać gdańskiego pirata, który zapewne umili czas zarówno piosenką jak i pamiątkowym zdjęciem. 

Daniel Saulski to gdański aktor od lat współpracujący z grupami rekonstrukcyjnymi. Wcześniej przez 15 lat był związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni, występował też w teatrze w Lublinie. Od kilku lat jest na emeryturze, ale nadal występuje z tzw. piosenką aktorską. Jego ambicją było promowanie morskiego dziedzictwa Gdańska. Występuje jako Daniel z Motławy. W swej działalności chce być obecny w życiu miasta i wszędzie dopływać nowo zwodowaną łodzią. Oprócz działalności jako pirat i rekonstruktor, prowadzi również zajęcia z dziećmi. Dużym zainteresowaniem cieszą się też konkursy, można w nich wygrać rejs piracką łodzią po Motławie.

oprac. pc

 
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: