Trzy medale dla Polski. Doskonały ostatni dzień mistrzostw IMCF

Zawodnicy Rycerskiej Kadry Polski zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy medal w walkach grupowych podczas mistrzostw świata federacji IMCF. Ostatecznie nasza kadra zajęła 2. miejsce w klasyfikacji medalowej.

W kategorii 10 vs 10 Polacy w półfinale gładko pokonali Niemców i przegrali tylko z Ukraińcami w finałowym starciu. Nieco gorzej poszło naszym kadrowiczom w kategorii 16 vs 16. Polska przegrała z USA w półfinale i wygrywa z Francją o 3 miejsce. Wygrali znowu... Ukraińcy. Lepiej naszym kadrowiczom szło w walce 5 vs 5, czyli koronnej konkurencji grupowej. Dream Team z Polski w doskonały sposób pokonywał kolejnych rywali. Ćwierćfinałowe starcie z Finlandią wygrali w dwóch odsłonach, podobnie jak półfinał z Francją. Niestety, mimo chwilowej przewagi, nie udało się pokonać w finale zespołu z Ukrainy. Uzyskiwana przewaga dowiodła jednak, że nasi kadrowicze są w stanie nawiązać rywalizację ze stojącymi na znacznie wyższym poziomie organizacyjnym Ukraińcami.

To jednak nie jedyny medal dla Polski:

Złoto w mieczu i tarczy

Złoto w mieczu długim

Ostatecznie Rycerska Kadra Polski zajęła 2. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw federacji IMCF. W mistrzostwach wzięło udział 28 państw (nie było Rosjan). Ustąpiliśmy miejsca tylko Ukrainie, pokazując, że w sporcie rycerskim należymy do ścisłej światowej czołówki.