„Das wohltemperierte klavier” – koncert w Domu Uphagena

W sobotę, 28 października 2017 r. o godz. 17.00, Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny zaprasza na kolejny koncert z cyklu „W Salonie Uphagenów. Muzyka tradycji ewangelickiej w Gdańsku”. Na październikowym koncercie zatytułowanym „Das wohltemperierte klavier” usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu utalentowanych młodych muzyków: skrzypaczki – Jagi Klimaszewskiej i pianisty – Michała Mossakowskiego.

Celem  projektu jest  działanie na rzecz rozwoju i zachowania gdańskiego dziedzictwa kulturowego poprzez spotkania upamiętniające rocznicę 500-lecia Reformacji w Gdańsku. W ramach projektu są organizowane koncerty muzyki tradycji ewangelickiej odbywające się w rokokowych wnętrzach kamienicy należącej niegdyś do słynnej gdańskiej, kalwińskiej rodziny Uphagenów – obecnie Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Słowo o muzyce wygłosi Konrad Mielnik. Współorganizatorami cyklu koncertów są Muzeum Historyczne Miasta Gdańska i Diecezja Pomorsko-Wielkopolska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Zagrają Jaga Klimaszewska i Michał Mossakowski. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: