Pieśni legionowe w mistrzowskim wykonaniu. Koncert z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Piłsudskiego

„Marsz Pierwszej Brygady" i inne pieśni z czasów walki o niepodległość zaprezentuje Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego. Okolicznościowy koncert odbędzie się w piątek, 10 listopada 2017 r., w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.
 

Niepodległa. Jedno słowo, w którym mieściły się marzenia Polaków przez 123 lata zniewolenia. W przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości, a także w roku jubileuszu 150-lecia urodzin jednego z głównych jej architektów, marszałka Józefa Piłsudskiego, odbędzie się okolicznościowy koncert Polskiego Chóru Kameralnego.

W piątkowy wieczór w Ratuszu Staromiejskim usłyszeć będzie można pieśni legionowe mistrzowsko opracowane na chór a cappella przez Ireneusza Łukaszewskiego. W repertuarze znajdą się m.in. takie melodie, jak „Wojenko, wojenko" czy „Marsz Pierwszej Brygady". Dzięki zaproszeniu do współpracy wybitnego aktora scen gdańskich, Krzysztofa Gordona, uczestnicy koncertu zyskają ponadto możliwość wysłuchania fragmentów przemówień i wspomnień marszałka w znakomitej interpretacji.

 

Niepodległa. Koncert w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

  • 10 listopada 2017 r., piątek, godz. 18.00
  • Ratusz Staromiejski
  • ul. Korzenna 33/35
  • Gdańsk
  • Sala Mieszczańska

 

W programie: pieśni legionowe na chór a cappella w opracowaniu Ireneusza Łukaszewskiego oraz wybrane fragmenty przemówień i wspomnień marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Wykonawcy:

  • Krzysztof Gordon (aktor)
  • Polski Chór Kameralny
  • Jan Łukaszewski (dyrygent)

 

Bilety w cenie 30 zł / 20 zł są do nabycia w biurze Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, tel. 58 552 41 73) w godz. 9.00-16.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

 

Facebook

 

Plakat koncertu "Niepodległa" w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: