Muzeum II Wojny Światowej poszukuje wolontariuszy

Muzeum II Wojny Światowej poszukuje wolontariuszy w każdym wieku do długoterminowej współpracy. 

Muzeum oferuje

- Współpracę z jedną z najnowocześniejszych instytucji kultury w Polsce,
- Uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach,
- Pracę w młodym i twórczym zespole,
- Możliwość zdobycia doświadczenia w instytucji publicznej,
- Zaświadczenia o odbytym wolontariacie,
- Ubezpieczenie od NNW,
- Dodatkowe szkolenia.
W ramach naszej działalności proponujemy możliwość współpracy m.in. w:

•    Dziale Wydarzeń Kulturalnych 
Muzyka, teatr, konferencje… Jeśli jesteś osobą otwartą na nowe wyzwania, chcesz rozwijać swoje umiejętności organizatorskie, zdobywać ciekawe doświadczenia i poznawać interesujące osoby to może być miejsce dla Ciebie!

•    Kinie „Muzeum”
Lubisz przenieść się filmowy świat bohaterów dużego ekranu? Interesujesz się kinem i chcesz poznać jego tajniki? Celem kina „Muzeum” jest prezentacja zarówno klasyki kina, kina przedwojennego, historycznego i wojennego, jak również ambitnego współczesnego kina, a Ty możesz włączyć się do pomocy przy organizacji tych wydarzeń.

•    Dziale Promocji
Nie musisz być studentem wydziału marketingu, dziennikarstwa, PR czy reklamy, by brać udział w promocji koncertów, konferencji, wernisaży wystaw, prezentacji książek, pokazów rekonstruktorskich i oficjalnych uroczystości. Jeżeli interesuje Cię promowanie wizerunku instytucji i strategie marketingowe w kulturze, to lepiej nie mogłeś trafić!

•    Bibliotece
Literatura związana z wojną ma wiele wątków. W zaciszu naszej biblioteki, możesz wspólnie z nami porządkować i ewidencjonować zbiory biblioteczne. Będziesz miał możliwość odkryć jak różnorodne spojrzenia na historię II wojny światowej mają autorzy publikacji. Jest to wspaniała okazja, aby wzbogacić swoją wiedzę historyczną.

Ponadto możesz mieć swój udział przy takich wydarzeniach jak Noc Muzeów, obchody wielkich wydarzeń historycznych i wielu innych. 

Kontakt:
Koordynator wolontariatu
Elżbieta Bęben
tel.: +48 728 805 728
wolontariat@muzeum1939.pl

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: