Dzień Muzealnika #wGdyni

Dzień Muzealnika

Dzień Muzealnika jest okazją do wyróżnienia najlepszych pracowników gdyńskich muzeów. Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek wręczył w tym roku 10 nagród. 
 
– To swego rodzaju podziękowanie za to, co się dzieje w gdyńskich muzeach. Muzealnictwo w Polsce przeżywa swój renesans. Polacy wrócili do muzeów. Rocznie polskie muzea odwiedza podobna liczba osób, co kina. Kilka lat temu wydawałoby się to niewyobrażalne. Przeciętny Polak przynajmniej raz w roku jest w muzeum – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Frekwencja zmieniła się, bo zmieniły się same muzea. A to wszystko dzięki pracującym tam ludziom. To osoby uśmiechnięte, nie bojące się wyzwań i łamiące stereotypy. Dziękuję Wam za to z całego serca – zwrócił się do gdyńskich muzealników.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 18 czerwca, na pokładzie Daru Pomorza.
 
Wyróżnienie otrzymali:
 
1) Joanna Gojżewska – Muzeum Emigracji w Gdyni – nagroda za stworzenie oraz koordynację innowacyjnych projektów edukacyjnych odzwierciedlających idee otwartości i tolerancji oraz wrażliwość i zaangażowanie w pracy z trudnymi odbiorcami, w ramach projektu „Muzeum. Udostępnij!”.

2) Ludwika Radacka-Majek – Muzeum Emigracji w Gdyni – nagroda za stworzenie oraz koordynację innowacyjnych projektów edukacyjnych odzwierciedlających idee otwartości i tolerancji oraz wrażliwość i zaangażowanie w pracy z trudnymi odbiorcami, w ramach projektu „Muzeum. Udostępnij!”.

3) Barbara Mikołajczuk – Muzeum Miasta Gdyni – nagroda za wieloletnią, pełną oddania i pasji pracę w dziale historycznym muzeum.

4) Tomasz Sosnowski – Muzeum Miasta Gdyni – nagroda za opracowanie koncepcji i organizację wielu wydarzeń kulturalnych oraz edukacyjnych, w tym szczególnie za zaangażowanie w realizację Festiwalu Edukacji i gdyńskiej edycji Ogólnopolskiej Giełdy Projektów w 2017 roku.

5) Marek Szymocha – Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni – nagroda za wieloletnią, pełną oddania pracę na rzecz Muzeum, w szczególności za troskę o zachowanie budynku muzeum w dobrym stanie technicznym oraz pomyślny rozwój instytucji.

6) st. bosm. Tomasz Spych – ORP Błyskawica – nagroda za promocję okrętu muzeum ORP Błyskawica wśród uczestników Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie i trójmiejskiej młodzieży akademickiej.

7) Mirosław Michalak – rekomendacja Narodowego Muzeum Morskiego – nagroda za wieloletnią, pełną oddania i staranności pracę na rzecz zachowania Daru Pomorza w dobrej kondycji technicznej.

8) Jerzy Litwin – Narodowe Muzeum Morskie – nagroda za całokształt działalności, w szczególności wieloletnie wspieranie inicjatyw miejskich w zakresie kultury oraz niezwykłą troskę o zachowanie Daru Pomorza w jak najlepszej kondycji technicznej.

9) Karol Ciążkowski – Gdyńskie Muzeum Motoryzacji – nagroda za opracowanie atrakcyjnego programu obchodów jubileuszu 10-lecia muzeum, w tym wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych skierowanych do mieszkańców Gdyni.

10) Witold Ciążkowski – Gdyńskie Muzeum Motoryzacji – nagroda za stworzenie i realizowanie w muzeum unikalnego programu działań z zakresu historii motoryzacji oraz organizację wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych skierowanych do mieszkańców z okazji jubileuszu 10-lecia muzeum w 2017 roku.

info. fot. gdynia.pl 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: