Zmarł Jerzy Piotrowicz historyk motoryzacji i prezes Automobilklubu Morskiego

Jerzy Piotrowicz, Automobilklub Morski, AKM, Północna.tv Strefahistorii.pl

W dużej części to właśnie dzięki niemu przetrwał do dziś gdyński Automobiklub Morski. To dzięki niemu rozwinęła się w AKMorskim Sekcja Pojazdów Zabytkowych. W czwartek, w wieku 82 lat zmarł w Gdyni prezes AKM Jerzy Piotrowicz, związany z klubem od 50 lat.

Jerzy Piotrowicz sprawował funkcję prezesa klubu od 1999 roku. Był ogromnym fanem motoryzacji. Propagatorem bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży. Był też historykiem motoryzacji. To właśnie on stworzył Kalendarium Automobilklubu Morskiego oraz napisał książkę "75-lat Automobilklubu Morskiego". To on wreszcie zauważył, że zabytkowa motoryzacja jest szansą na otwarcie się klubu na nowych członków - wielbicieli klasyków. Od kilkunastu lat, po przejściu na emeryturę, codziennie społecznie pracował na rzecz Automobilklubu Morskiego, mając na sercu rozwój stowarzyszenia, dobro motoryzacji i chęć przekazania jej historii kolejnym pokoleniom.

(Red.) bg

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: