Muzeum II Wojny Światowej: Wystawa o Zofii Kossak - Szczuckiej już wkrótce

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ponownie zagości cykl Spotkań z Historią. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło Zofii Kossak - Szczuckiej. Polskiej pisarce poświęcono wystawę zatytułowaną "Tak, tak; nie, nie". Gościem będzie pani Anna Fenby Taylor - a tematem rozmowy "Zofia Kossak w konspiracji i prywatnie. 

11 września 2018 r - we wtorek o godz. 17.00 nastąpi otwarcie wystawy (plac przed wejściem głównym do MIIWŚ) a 
godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z Anną Fenby Taylor, Kino Muzeum (poziom -3). 

Anna Fenby Taylor, wnuczka wybitnej polskiej powieściopisarki Zofii Kossak. Urodzona i wychowana w Wielkiej Brytanii, kształciła się na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Londyńskiego. Od 1996 r. aktywnie działa na rzecz kultywowania pamięci o swojej babci, byłej więźniarce obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i współzałożycielce tajnych organizacji w okupowanej Polsce. Jej utrzymany w narodowo-katolickim tonie Protest!, stanowi jeden z najbardziej znanych wyrazów sprzeciwu wobec Holokaustu. Anna Fenby Taylor ustaliła prawdziwą datę urodzin Zofii Kossak oraz okoliczności i datę śmierci jej syna, Tadeusza Szczuckiego (więźnia obozu Auschwitz-Birkenau). Od wielu lat działa w Fundacji im. Zofii Kossak w Górkach Wielkich. Za swą działalność społeczną i kulturalną, w 2016 r. została uhonorowana tytułem „Perły Podbeskidzia”. 

11 września 2018 r. (wtorek)
godz. 17.00: otwarcie wystawy (plac przed wejściem głównym do MIIWŚ)
godz. 17.30: spotkanie z Anną Fenby Taylor, Kino Muzeum (poziom -3)
Muzeum II Wojny Światowej 
pl. Władysława Bartoszewskiego 1

Spotkanie poprowadzi Wirginia Węglińska 
(Muzeum II Wojny Światowej)

 

info/foto: Muzeum II Wojny Światowej

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: