Eksploratorzy przeczesują budowę przekopu na Mierzei Wiślanej

Mierzeja, przekop, eksporacja, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Pozostałości metalowej jednostki pływającej – promu lub barki odkryli eksploratorzy przeczesujący plażę w Skowronkach na Mierzei Wiślanej.

W Gminie Sztutowo pojawiła się kolejny raz grupa eksploratorów. Tym razem sprawdzali teren na którym już niedługo powstanie kanał żeglugowy łączący Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Na plaźy spod łopat grup ekploratorskich z Gdańska i Elbląga „wyszła” metalowa konstrukcja która najprawdopodobniej jest fragmentem promu lub barki, służącego w 1945 roku do ewakuacji wojsk i ludności Niemieckiej z otoczonej Mierzei Wiślanej. Eksploratorzy z  Elbląga i Gdańska sprawdzą w ciągu najbliższych miesięcy 2,5-kilometrowy pas plaży w rejonie budowy przekopu. Warto przypomnieć, że to już kolejne pozostałości jednostki pływającej znalezione na plaży w Gminie Sztutowo. Nieco ponad dwa lata temu eksploratorzy wydobyli szczątki kolejnych dwóch łodzi

(Red.) bg fot FB/Elbląskie Stowarzyszenie Eksploracyjne Ilfing

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: