Pierwsze Porsche ma być najdroższym samochodem świata

Sotheby, Porsche, Ferrari GTO, Rajd Berlin Rzym, www.polnocna.tv, www,strefahistorii.pl, wiadomości, północna.tv, strefahistorii.pl
Czy to będzie nowy najdroższy samochód sprzedany na aukcji? To wcale niewykluczone! Pod młotek trafił właśnie klasyk z niezwykłą historią, mogący zdetronizować dzierżące tytuł ferrari 250 GTO - Porsche type 64.
 
To najstarsze istniejące porsche na świecie. Należało do samego Ferdynanda Porsche i jego syna Ferry'ego, a powstało przy szczególnej okazji otwarcia nowego systemu niemieckich autostrad i planowanego wówczas rajdu Berlin - Rzym. Ten nigdy się nie odbył, ale zbudowano wówczas łącznie trzy egzemplarze "type 64". 
Sprzedawany przez dom aukcyjny RM Sotheby's egzemplarz jest jedynym, który przetrwał II Wojnę Światową, a tuż po niej służył rodzinie, jako samochód do codziennych zastosowań. W 1946 roku został zarejestrowany w Austrii, a jego konstruktor osobiście umieścił na masce chromowane litery, układające się w napis "Porsche".
Mamy do czynienia z kandydatem na najdroższy egzemplarz klasycznego samochodu na świecie.  Poprzeczka postawiona jest niezwykle wysoko. Przypomnijmy, że ustawił ją model ferrari 250 GTO z 1962 roku, który w ubiegłym roku sprzedał się za 48.4 miliona dolarów.
Licytacja porsche type 64 odbędzie się w Monterey w Kalifornii podczas bloku aukcyjnego w dniach 15-17 sierpnia bieżącego roku.
red. / zdj. RM Sotheby's

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://www.polnocna.tv/news/22974-szykuje-sie-rekord-aukcyjny-porsche-typ-64-z-1939-roku