Igor Strzok nowym Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

Ogromna wiedza i doświadczenie w zakresie ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków powołał dziś Igora Strzoka na stanowisko Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Igor Strzok z wykształcenia jest architektem. Pracował w Polsce i we Francji. Jest autorem lub współautorem wielu opracowań o charakterze konserwatorskim, autorem i współautorem projektów i realizacji konserwatorskich i architektonicznych w Polsce i m.in. we Francji, oraz autorem i współautorem licznych publikacji branżowych.

Igor Strzok w latach 2005-2011 był rzeczoznawcą Ministra Kultury RP w dziedzinie „Ochrona zespołów zabytkowych – zabytki fortyfikacji nowożytnej” . Współpracował z władzami Gdańska i Torunia w zakresie adaptacji obiektów zabytkowych (ekspertyzy, koncepcje, projekty).

Jest członkiem Ordre des Architectes (Ile de France), Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów w Gdańsku, Stowarzyszenia Architektów Polskich we Francji, Association Vauban.

Za swoją działalności otrzymał: Krzyż Wolności i Solidarności, Złoty Krzyż Zasługi oraz Zasłużony dla Kultury Polskiej.

info/foto: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: