Wiolonczeliści zagrają w Pałacu Dohnów w Morągu

15 marca o godzinie 14:00 w sali balowej Pałacu Dohnów odbędzie sie koncert zespołu wiolonczelistów Cellofuny. W programie koncertu przewidziano utwory muzyki klasycznej, popularnej i rozrywkowej. Organizatorem koncertu jest Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu, a wstęp jest bezpłatny.  
 
Pałac rodu zu Dohna, wraz z niewielkim zespołem parkowym wybudowany został w latach 1562 - 71 w stylu barokowym, jako miejska rezydencja pruskiego rodu szlacheckiego zu Dohna. Przez lata wielokrotnie go przebudowywano. Otoczony niewielkim parkiem pałac jest dwukondygnacyjną, a miejscami trójkondygnacyjną budowlą, o jednolitych, mało zdobionych elewacjach. Elementem wyróżniającym się z bryły głównej jest stożkowata, wbudowana między dwa skrzydła i posiadająca blaszaną kopułę, wieża. W pałacu rodu zu Dohna znajduje się aktualnie oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie- założone w 1986 Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera.
 
foto/wikipedia
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: