Wyjątkowe zdjęcia dawnego Pruszcza Gdańskiego

Do ekipy z Domu Wiedemanna w Pruszczu Gdańskim trafiły wyjątkowe zdjęcia, pokazujące dawną codzienność z życia miasta. Fotorgrafie pochodzą z rodzinnego albumu wiceburmistrza Radosława Klaczkowskiego.
 
Zdjęcia pana wiceburmistrza zdają się być, na pierwszy rzut oka, typowymi rodzinnymi zdjęciami z drugiej połowy lat 70-tych. Ale – po bliższym przyjrzeniu się, mają bardzo ciekawy kontekst historyczny. Zdjęcie z przemarszu pochodu 1-majowego(główne zdjęcie na stronie), na którym świetnie widać, jak ubierali się pruszczanie czasu Gierka. Zdjęcie jest dobrej jakości, więc możemy dokonać porównania, co nosiło się wtedy, a co nosi się dziś.
Równie ciekawe są dwa następne zdjęcia, przedstawiające, na jednym małego Radosława z dziadkiem w mundurze wojskowym, a na drugim kolegów dziadka, także w mundurach.
Zdjęcia wykonano z pewnością przy okazji spotkania pruszczańskiego koła ZBOWiD, które odbywały się w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki przy ul. Wojska Polskiego.
Zdjęcia przekazują nam ważne informacje na temat samego budynku biblioteki. Widać, że zabytek był nieotynkowany. Zmieniły się także drzwi wejściowe. Do dziś na swoim miejscu pozostała za to balustrada i przedproża.
 
info/foto/fb/dom wiedemanna - krótka 6

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: