Amnestia i różowy czołg

Obywatele Czech, którzy posiadają w domu broń lub amunicję bez niezbędnych ważnych dokumentów, mają prawo skorzystać z amnestii i bezkarnie oddać je w najbliższej jednostce policji. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Ku wielkiemu zdziwieniu policjantów z regionu Hradec Králové, znalazła się osoba, która postanowiła oddać… działo samobieżne i czołg T- 34. W dodatku różowy.  

Czesi mieli już czterokrotnie możliwość skorzystania z podobnej amnestii i oddano tysiące sztuk broni i setki tysięcy sztuk amunicji. Podobna amnestia ma miejsce także obecnie. Od 30 stycznia 2021 r. nowelizacji ustawy o broni i amunicji zakłada zniesienie karalności nielegalnego uzbrojenia. Amnestia potrwa do 31 lipca 2021 r. Właściciel broni otrzymuje potwierdzenie jej oddania i po przeprowadzeniu badania kryminalistycznego, które wykluczy popełnienie przestępstwa z użyciem broni, będzie mógł wystąpić o jej legalizację lub pozostawić ją w posiadaniu państwa. Policjanci z regionu Hradec Králové nie kryli zaskoczenia, gdy ktoś postanowił oddać w ich ręce działo samobieżne SD 100 i czołg T-34/85. Czołg był różowy. 

info/foto/tt

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: