Do muzeum za darmo po okazaniu klucza od rowerowego zapięcia

Mieszkańcy Amsterdamu będą mogli od poniedziałku przez tydzień bezpłatnie zwiedzać słynne Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) po okazaniu klucza do zapięcia roweru. W ramach promocji muzeum zaprasza amsterdamczyków do obejrzenia odrestaurowanej "Straży Nocnej" Rembrandta. Aby bezpłatnie zwiedzić muzeum trzeba pokazać klucz od zapięcia jednośladu lub też zarejestrować się na stronie internetowej placówki.

Rijksmuseum to jedno z najważniejszych muzeów w Niderlandach. Ogromny budynek dominuje na Museumplein w Amsterdamie, gdzie znajdują się także Muzeum van Gogha oraz muzeum sztuki nowoczesnej Stedelijk. Muzeum Narodowe oferuje przegląd holenderskiej sztuki, w tym dzieła XVII-wiecznych holenderskich mistrzów, takich jak Rembrandt, Vermeer i Hals. Jedną z głównych atrakcji Rijksmuseum jest możliwość zobaczenia odrestaurowanej „De Nachtwacht”. Dzieło Rembrandta w przeszłości straciło cztery fragmenty, które teraz zostały uzupełnione. Rekonstrukcja odbyła się przy pomocy sztucznej inteligencji. "Straż Nocna" pochodzi z Amsterdamu, dlatego teraz każdy mieszkaniec tego miasta może je zobaczyć – zachęca muzeum na swojej stronie internetowej. Muzeum organizuje także wycieczki rowerowe po ważnych miejscach w Amsterdamie, które są związane ze sztuką prezentowaną w muzeum. Na trasie zwiedzający spotkają ekspertów, którzy opowiedzą o tych miejscach.

info/PAP

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: