Muzeum Zamkowe w Malborku obchodzi 60-lecie istnienia

Muzeum Zamkowe w Malborku świętuje jubileusz 60-lecia. W poniedziałek, 6 września, w Wielkim Refektarzu na Zamku Średnim odbyły się uroczystości podczas których wręczono zasłużonym pracownikom odznaczenia państwowe.
 
- Dzisiejsze muzeum nie byłoby tym, czym jest, bez poświęcenia kilku pokoleń muzealników i konserwatorów - mówił podczas uroczystości Aojewoda Pomorski, Dariusz Drelich - To zaangażowanie w pracę na rzecz polskiej kultury jest nie do przecenienia. Serdecznie Państwu za to dziękuję i kłaniam się nisko tym, którzy poważnie zniszczony w czasie działań wojennych obiekt, doprowadzili do obecnego stanu - podkreślił wojewoda.
W imieniu Prezydenta RP, Wojewoda Pomorski - za zasługi dla kultury polskiej i wkład w rozwój muzealnictwa i zachowanie dziedzictwa narodowego - wręczył zasłużonym pracownikom - 3 Brązowe Krzyże Zasługi, 48 - Medali za Długoletnią Służbę, a także w imieniu Ministra Edukacji i Nauki 4 - Medale Komisji Edukacji Narodowej.
Uroczystość zakończył koncert Kameralnej Orkiestry Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: