Sierpień rekonstruktorów

Wiatr, deszcz i błoto okazało się niestraszne rekonstruktorom, biorącym udział w tegorocznej Batalii Napoleońskiej - Jeszcze Polska nie umarła, która odbywa się jeszcze dziś w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Niektórzy z rekonstruktorów stwierdzili nawet, że takie właśnie warunki atmosferyczne są jak najbardziej właściwe, biorąc pod uwagę realia historyczne.

My zaś, jeszcze dziś zapraszamy na finał imprezy do rodowego majątku Józefa Wybickiego. O godzinie 11.00 będzie miało miejsce otwarcie bram. Pół godziny później odbędzie się prezentacja grup. Potem, aż do godziny 16, przyjdzie czas na gry, zabawy i pokazy historyczne. Kto nie zdąży, może od najbliższej środy, do soboty, podglądać rekonstruktorów, biorących udział w tegorocznej edycji D-Day Hel. Na miłośników historii militarnej okresu ostatniej wojny czekają jak zawsze widowiskowe parady zabytkowych pojazdów, konkursy, koncerty i pokazy mody z epoki.

Więcej na temat tegorocznej edycji D Day Hel: https://d-dayhel.pl/

(red)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: