O koniach z pasją i historią

Przez wieki konie uchodziły za naszą największą narodową miłość. Do dziś mamy do nich wyraźną słabość, dlatego tak ważną pozycją wydawniczą są „Tradycje sportów konnych w Polsce do 1939 roku” .

- Jedna z najstarszych, uświęconych tradycjom dyscyplin sportowych w Polsce doczekała się obszernego opracowania historycznego, starannego i wyczerpującego w każdym aspekcie rozwoju jeździectwa w Polsce – napisał o książce w swojej recenzji prof. dr hab. Tomasz Jurek. Warto, aby monografia Renaty Urban dołączyła do grona wydanych prac z dziejów tradycyjnych dyscyplin sportowych w Polsce. Profesor Jurek wskazuje ku temu szereg powodów, m.in.: ukazanie ważnego problemu z historycznego punktu widzenia, wysoki poziom edytorski a także wyjątkowy walor edukacyjny. Wg uznanego autorytetu, wydanie monografii w naturalny sposób zamyka etap badań nad historią jeździectwa w Polsce do 1939 roku. Monografia ma także wymiar międzynarodowy w postaci wkładu do wiedzy europejskiej o polskiej wielowiekowej tradycji sportów konnych. 3 listopada 2022 roku o godz. 17.00 w Gmachu Głównym Biblioteki Miejskiej im Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu odbędzie się spotkanie promocyjne z profesor Renatą Urban i jej książką. Z pewnością warto przyjść na spotkanie autorskie i posłuchać, skąd u autorki pasja i zacięcie tak do sportów konnych, jak ich historii. Zapraszamy!

(Red.)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: