Kup sobie młodą sztukę w Sopockim Domu Aukcyjnym

Na ścianie dobrze wygląda nie tylko reprodukcja Andyego Warhola lub Kossak. Sopocki Dom Aukcyjny obchodzi w tym roku 25 lat istnienia. To także 50 Aukcja Młodej Sztuki i towarzyszący jej wernisaż. SDA prezentuje artystów, którzy regularnie współpracują z nim współpracują, ale także tych, którzy nie gościli w przestrzeni wystawienniczej od dawna lub pojawią się w Sopocie raz pierwszy.

Pierwszą Aukcja Młodej Sztuki Sopocki Dom Aukcyjny zorganizował w sierpniu 2010 roku. W ciągu pięciu lat przygotował jeszcze 48 takich wydarzeń, podczas których sprzedał 3307 niepowtarzalnych prac artystycznych za łączną kwotę 4 210 900 zł. Aukcyjne rekordy to 17 000 zł zła za pracę Zofii Błażko w 2013 roku podczas 25 AMS, 14 500 zł za "Cel" Sonii Ruciak podczas 39 AMS w 2014 roku, oraz 12 000 zł za "Autoportret z Sacre Coeur" Zofii Błażko także w 2014 roku.

- Te kwoty są doskonałym wyznacznikiem tego, jak bardzo zmienia się rodzimy rynek sztuki i jak znacznie zwiększa się popyt na sztukę w Polsce - mówi Dilan Abdulla, Koordynator Aukcji Młodej Sztuki. - Nasi Klienci dokonując zakupów podczas aukcji, wzbogacają swoje wnętrza o unikalne dzieła sztuki debiutujących, polskich twórców. Wielu, rozpoczynając od nieśmiałych zakupów rozwinęło swoje zainteresowania tworząc niezwykle bogate kolekcje.

Swoją ofertę SDA przygotowywał z myślą o wymagających odbiorcach o zróżnicowanych gustach. Dzięki Aukcjom Młodej Sztuki wielu współpracującym z SDA artystom udało się
z sukcesem zaistnieć na rynku nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Zgodnie z tradycją aukcji młodych artystów wszystkie aukcje zaczynają się od 500 zł. Zanim rozpoczną się emocje związane z licytowaniem dzieł młodych twórców, ich prace będzie można przez dwa tygodnie oglądać na Wystawie Jubileuszowej.

Kiedy? 23 maja (sobota) 2015, godz. 17.00 – wernisaż Wystawy Jubileuszowej 50-tej Aukcji Młodej Sztuki

6 czerwca (sobota) 2015, godz. 17.00 – 50 Aukcja Młodej Sztuki

Miejsce: Sopocki Dom Aukcyjny, Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Bohaterów Monte Cassino 43, Sopot

Mart

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/7645