WynajmijRycerza - klip promocyjny

Trójka gdańskich rekonstruktorów średniowiecza ogłosiła powstanie projektu wynajmijrycerza.pl. To przedsięwzięcie skierowane jest dla wielu różnych grup społecznych i ma na celu przybliżenie średniowiecza przez zabawę. 

Projekt założyli Piotr Celej, Michał Gzowski i Sylwester Koper. Trójka rycerzy od lat uczestniczy w turniejach, robi pokazy i walczy sportowo. Teraz rozpoczęli komercyjne przedsięwzięcie, które ma ożywić historię. Projekt wynajmijrycerza.pl powstał z myślą o organizatorach wydarzeń marketingowych oraz eventów. Prowadzą go rycerze z doświadczeniem w rycerskich Mistrzostwach Świata, uczestnicy programu Familiada, nagrań dla japońskiej telewizji i półfinaliści "Mam Talent".

- Chcemy dotrzeć zarówno do agencji reklamowych, telewizji, jak i szkół, hoteli czy muzeów. Zajmujemy się odtwarzaniem średniowiecza już kilkanaście lat i uczestniczyliśmy w dziesiątkach pokazów, turniejów czy dni nagraniowych - wyjaśnia Piotr Celej - W naszą ofertę wchodzi również działalność edukacyjna, fire show, nagrywanie filmów rycerskich oraz obsługa PR imprez historycznych. Za sam projekt odpowiedzialne są trzy osoby, ale tak naprawdę działamy w całej Polsce i dzięki naszym kontaktom możemy zorganizować duży turniej lub inną imprezę w dowolnym miejscu - dodaje rycerz. 

Jak zaznaczają uczestnicy projektu ich praca to nie tylko walka. Często występują z programem dla całych rodzin, w nagraniach telewizyjnych czy wreszcie wykładach - m.in. na Uniwersytecie Gdańskim i AWFiS w Gdańsku. W promocji i marketingu historycznym ryerze chcą... posługiwać się najnowszymi mediami.

- Rzeczywiście, nasza oferta to nie tylko miecze, łuki, zabawy plebejskie. To także szeroko rozumiany marketing historyczny przede wszystkim w zakresie social media - mówi Celej - wszystkie nasze występy możemy profesjonalnie nagrać we współpracy z lokalną telewizją. Cały show oparty na historii będzie też pokazywany na życzenie klienta niemalże na żywo: na facebooku, snapchacie, instagramie i pintereście pod tagiem #wynajmijrycerza. Historia to są nasze korzenie i marketing oparty na niej jest barzdo skuteczny - kończy Piotr. 

Z dzielnymi wojownikami można skontaktować się m.in. za pośrednictwem Facebooka

Zobacz też: wywiad z uczestnikiem projektu Michałem Gzowskim: http://strefahistorii.pl/article/3656-pojedziemy-w-dowolne-miejsce-w-galaktyce-michal-gzowski-z-wynajmijrycerzapl-o-projekcie

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: