Damska Rycerska Reprezentacja Polski zbiera na sprzęt

O sportowych walkach rycerskich pisaliśmy na portalu strefahistorii.pl wielokrotnie. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa serca kibiców - ostatnie mistrzostwa świata w Malborku obserwowało kilkanaście tysięcy widzów. Wśród uczestników są również kobiety, Polki należą do ścisłej światowej czołówki.

Sportowe walki rycerskie - Medieval Combat - to nowa dyscyplina sportu, która od kilku lat zdobywa coraz więcej fanów i przyciąga coraz większą rzeszę zawodników z całego świata. W Polsce tego typu turnieje rozgrywane są od kilku lat. Sport ten zdobywa coraz większą popularność w krajach, które nie mają nic wspólnego ze średniowiecznym rycerstwem, np. w Argentynie czy Nowej Zelandii. Jest to dyscyplina sportu jak wszystkie inne - zawodnik musi skompletować odpowiedni sprzęt i ciężko trenować, by osiągnąć jak najlepszy wynik.

Nasze walczące zbierają środki za pomocą portalu PolakPotrafi.pl. Jak pisza na stronie: "Celem zbiórki jest zakup sprzętu treningowego umożliwiającego pięciu zawodniczkom klubu Esillon profesjonalne przygotowanie do zawodów i turniejów. Pozyskane wyposażenie umożliwi nam pracę nad techniką, kondycją oraz wytrzymałością zapewniającą nam utrzymanie wysokiej pozycji na arenie międzynarodowej. Potrzebny sprzęt obejmuje: Miecze sportowe oraz wyposażenie ochronne - maski, plastrony, rękawice, ochrony goleni, tarcze specialnie zaprojektowanych do trenowania pełnokontaktowych walk rycerskich. Wyżej wymieniony sprzęt poza profesjonalnymi treningami umożliwi nam uczestnictwo w Mistrzostwach Świata Miecza Sportowego. Maty treningowe – pełnokontaktowe walki rycerskie wymagają wiedzy i umiejętności z zakresu rzutów i zapasów, maty umożliwiłyby nam bezpieczny trening Ponadto by podkreślić profesjonalny wymiar klubu Esillon, za zebrane pieniędze pragniemy uszyć klubowe szaty na zbroje."

Kim są nasze rycerki? Klub Esillon jest pierwszym w Polsce damskim klubem pełnkontaktowych walk rycerskich. Stanowi on trzon damskiej części reprezentacji Rycerskiej Kadry Polski na Mistrzostwach Świata federacji IMCF oraz HMBiA. Klub Esillon rozpoczął swoją działalność w 2014r. Mimo tak krótkiej historii możemy poszczycic sie wieloma osiagnieciami, miedzy innymi w sezonie 2014/2015 trzy zawodniczki naszego klubu wywalczyły mistrzostwo świata federacji IMCF w kategorii 3v3, wicemistrzostwo świata w broni drzewcowej oraz brazowy medal w mieczu i tarczy w Maborku. Do sukcesów roku 2015, na arenie międzynarodowej należy zaliczyć zdobycie przez zawodniczki klubu złotego medalu w kategorii 3v3, mieczu i tarczy oraz srebro i brązu w mieczu długim na turnieju w Montbazon, we Francji. Sezon 2015/2016 rozpoczełyśmy złotym medalem na Klubowych Mistrzostwach Europy w Bernau, Niemcy, srebrnym medalem w kategorii 3v3, srebrnym i brązowym w 1v1 w Chateau Thierry, Francja. Następnie 4 miejscem na mistrzostwach świata federacji HMBiA, Praga, Czechy. W maju bieżącego roku nasz klub zdobył wicemistrzostwo świata federacji IMCF w kategorii 3v3 oraz brazowy medal w kategorii miecza i tarczy Montemor o Vehlo, Portugalia.

Żródlo: Youtube

Dowiedz się więcej o kobietach w pełnokontaktowych walkach rycerskich

Wejdź na stronę crowfundingową 

oprac. pc. 

Tagi: