Czerwcowa SOWA w muzeum - bezpłatne zajęcia dla dzieci w MHMG

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza dzieci oraz młodzież na specjalne, dodatkowe zajęcia edukacyjne, które zostały przygotowane przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego.
 
Po raz pierwszy studenci kierunków historii, historii sztuki oraz pedagogiki z Uniwersytetu Gdańskiego brali udział w programie pilotażowym w ramach programu edukacji muzealnej SOWA. W czasie roku szkolnego 2014/2015, w trakce kursu prowadzonego przez Dział Edukacji, Promocji i PR-u zostały stworzone autorskie programy zajęć, które studenci przeprowadzą w trzech wybranych terminach:
 
1. Czy koncert dojdzie do skutku?
Autorzy: Katarzyna Pląskowska, studentka pedagogiki oraz Weronika Chełmowska, studentka historii sztuki 
 
Miejsce: Dom Uphagena
 
Czas trwania: ok. 90 minut
Termin: 12 czerwca 2015 (piątek), godz. 12.00-13.30
Przedział wiekowy: III – V klasa Szkoły Podstawowej lub młodsze klasy – wymagana jest sprawna umiejętność pisania i czytania
 
W Domu Uphagena przebywa obecnie kuzynka Charlotte. Z niezapowiedzianą wizytą przychodzi również skrzypaczka z Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, która chętnie uświetni muzyką spotkanie z przybyłymi dziećmi. Koncert jednak staje pod znakiem zapytania z powodu tajemniczego zdarzenia… Wszyscy muszą połączyć swoje siły i wspólnie pokonać napotkany problem, by mogła zabrzmieć muzyka!
 
2. Ratusz i herb nie są mi obce
Autorzy: Justyna Kieczmer, Piotr Sawicki, studenci historii 
 
Miejsce: Ratusz Głównego Miasta Gdańska
 
Czas trwania: 60 minut
Termin:  18 czerwca 2015 (czwartek), godz. 12.00-13.00
Przedział wiekowy: Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum
 
W budynku Ratusza Głównego Miasta Gdańska burmistrz potrzebuje pomocy. Za chwilę ma się odbyć spotkanie rajców miasta, a herb Gdańska zaginął. Burmistrz liczy na waszą pomoc w rozwiązywaniu zagadek i odnalezieniu herbu na czas!
 
3. Batman też  to ma, czyli co kryje Sala Czerwona
Autor: Katarzyna Stasiewicz, studentka historii sztuki i pedagogiki 
 
Miejsce: Sala Czerwona w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska
 
Czas trwania: 120 minut
Termin: 25 czerwca 2015 (czwartek), godz. 12.00-14.00
 
Przedział wiekowy: Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej Wciągająca podróż w głąb obrazów. Przyjrzymy się przedstawieniom cnót, porozmawiamy o 
symbolach i atrybutach, a to wszystko w kontekście współczesnej ikonografii. Podstawowe podjęcia wyjaśnimy dzieciom przy pomocy znanych z codziennego życia logo. Głównym celem zajęć będzie uwrażliwienie na możliwość różnych spojrzeń i interpretacji danego zjawiska.
 
 
Oferta skierowana do grup, liczących 10-25 osób. Przy dokonywaniu rezerwacji należy również podać wybrany temat zajęć. Wszystkie zajęcia są całkowicie bezpłatne, obowiązują natomiast zapisy telefoniczne:
 
Dział Edukacji, Promocji i PR-u MHMG
 
58 76 79 150, 
 
58 76 79 172, 
 
58 76 79 135
 
Kontakt e-mail: sowa@mhmg.pl;
 
Kontakt telefoniczny z Działem Edukacji, Promocji i PR-u wyłącznie w:
• poniedziałki 8.00-16.00
• wtorki - piątki 12.00-16.00
 
 

Tagi: