Uroczyste poświęcenie tablicy. Jan Paweł II ponownie w czerwcu na Westerplatte

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Prezes Stowarzyszenia „Godność” Czesław Nowak zapraszają na uroczyste poświęcenie tablicy upamiętniającej 28. rocznicę spotkania Św. Jana Pawła II z młodzieżą na Westerplatte. 

– Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajdzie też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, obronić, dla siebie i innych – te słowa św. Jana Pawła II sprzed 28 lat wypowiedziane na Westerplatte znajdą się na tablicy pamiątkowej w pobliżu Pomnika Obrońców Wybrzeża. Tablicę pamiątkową ufundowali represjonowani w latach PRL działacze związków zawodowych.

Pieniądze na jej wykonanie w większości pochodzą z darowizn więźniów politycznych z okresu stanu wojennego, którzy wygrali procesy o odszkodowania za represje -  mówi Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia „Godność”. Poświęcenia tablicy – epitafium, na której umieszczony jest fragment Homilii Ojca Świętego dokona ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 13 czerwca o godz. 17.00 u podnóża kopca Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.

W związku z uroczystością uruchomione zostaną dwa specjalne kursy autobusowe z Oliwy przez Wrzeszcz i Śródmieście w kierunku Westerplatte. Przejazd tymi kursami wg taryfy zwykłej. Autobusy zatrzymają się wyłącznie na wybranych przystankach.

Tagi: