O walkach rycerskich na AWF

Podczas spotkania Akademii Dzieci na gdańskiej AWFiS o swoim sporcie opowiadali sportowi rycerze.

Akademia Dzieci to projekt mający pobudzić zainteresowania dzieci. Na uczelniach wyższych spotykają się one z osobami z pasją. Są to m.in. podróżnicy, sportowcy czy muzycy. Projekt ma pobudzić zainteresowania już od najmłodszych lat. Tym razem z dziećmi spotkali się m.in. rycerze sportowcy - Sylwester Koper i Piotr Celej z Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici, zrzeszeni w klubie walk rycerskich Fabryka Świń.

- Od kilku lat rycerze spotykają się na zawodach organizowanych według ściśle określonych zasad. Istnieje już Ogólnoświatowa Federacja Walk Rycerskich. Stworzono sportowe zasady i mistrzostwa wyłaniające najlepszych na globie. W walkach grupowych dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy i inne "nierycerskie" chwyty. Walczy się do momentu położenia wszystkich zawodników drużyny przeciwnej na ziemi  - opowiada Piotr Celej.

Rycerze zaprezentowali też uzbrojenie oraz odpowiadali na pytania dzieci. Następna okazja by spotkać wojowników z Gdańska to Wehikuł Czasu, który odbędzie się już 27 czerwca na Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Więcej o imprezie: http://strefahistorii.pl/article/1013-faktoria-historii-niezwykle-wydarzenia-rekonstrukcyjne-w-pruszczu-gdanskim-i-nie-tylko

Tagi: