Goście Wehikułu Czasu: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych FORT

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Fort powstało w celu możliwie najszerszej integracji środowisk rekonstrukcyjnych na pomorzu. Aktualnie zrzesza członków różnych organizacji i grup.

Łączy nas wszystkich zamiłowanie do historii, chęć przekazywania naszej wiedzy i umiejętności w atrakcyjny sposób. Działamy na wielu płaszczyznach, począwszy od pól bitew, gdzie odtwarzamy konkretne walki i określone formacje, przez pracę z młodzieżą, zarówno w szkołach jak i poza nimi, po organizację wystaw, eventów, wycieczek i pokazów - opowiada Piotr Torłop z SRH Fort.

W czasie Wehikułu Czasu SRH Fort wystąpiło w umundurowaniu wojsk polskiego września 1939 r. Zaprezentowano regulaminową musztrę z tego okresu, a także obsługę moździerza piechoty z lat trzydziestych.

Na co dzień można nas spotkać również na terenie Wojskowej Składnicy Tranzytowej Westerplatte, gdzie razem z wieloma ludźmi i instytucjami staramy się przybliżyć historię tego miejsca wcielając się w żołnierzy z okresu międzywojennego i Kampanii Wrześniowej 1939 roku - dodaje Piotr. W chwili obecnej grupa skupia się na odtwarzaniu umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia Wojska Polskiego, Przysposobienia Wojskowego Kobiet i ludności cywilnej z tego okresu.

 

Zobacz też:

"Bofors" kal. 37 mm ponownie zagrzmi na Westerplatte

Wehikuł Czasu w Pruszczu Gdańskim

Piraci, rycerze, żołnierze, szlachta i łucznicy. To czeka nas na Faktorii

 

Tagi: